Ogłoszenia duszpasterskie

Wnętrze kościoła parafialnego p.w. Narodzenia NMP w Nowym Kramsku.

Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare – 19.03.2023r.

 1. Dziś rozpoczynamy szczególny Dzień Modlitwy o pokój w Ukrainie i tworzymy „Łańcuch Eucharystyczny” w naszych sercach ofiarując modlitwy i Komunię w tej intencji.
 2. Jutro uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. w Nowym Kramsku o 9.00 i 18.00, a w Wojnowie o 16.00. Przez wstawiennictwo św. Józefa modlimy się za chorych, o pokój na świecie, za naszą Ojczyznę i za Kościół Święty.
 3. W czwartek Spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej rozpoczniemy Mszą św. i ciąg dalszy w sali parafialnej.
 4. W sobotę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, to Dzień Świętości Życia i Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego. Msze św. w sobotę w Uroczystość o 9.00 i 18.00 w Nowym Kramsku, a w Wojnowie o 16.00.
 5. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Nowym Kramsku o 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich, którym zależy na pięknym przygotowaniu swego serca i rodzin do Świąt Wielkanocnych. W tym tygodniu Drogę Krzyżową poprowadzi Akcja Katolicka, a za tydzień Wspólnota Oddanych Serc Niepokalanej Maryi.
 6. W niedziele Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00 w Godzinę Bożego Miłosierdzia. W czasie Gorzkich Żali jak co roku,  będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. W Wojnowie Gorzkie Żale śpiewamy na 20 minut przed Mszą św.
 7. W zakrystii są do nabycia Gazety – Tygodniki katolickie: Niedziela i Gość Niedzielny.
 8. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia życzę wielu łask i błogosławieństwa na każdą chwilę Waszego życia. Szczęść Wam Boże.
 9. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu we wtorek i w czwartek od 16.00 do 17.00.
 10. Za tydzień przejście na czas letni czyli śpimy o godzinę krócej, przesuwamy z soboty na niedzielę wskazówki zegarów o godzinę do przodu.!!!
 11. W przyszłą niedzielę spotkanie z dziećmi klasy III i ich rodzicami o godz. 13.00 w sali parafialnej, ale wcześniej jesteśmy na Mszy św. niedzielnej. Dzieci przynoszą swoje dzienniczki spotkań niedzielnych i kartki z zaliczonymi modlitwami z katechizmu.
 12. Od dziś są rozprowadzane świece wielkanocne – Paschaliki – dzieło Caritas wspierające ubogich naszej diecezji. Caritas Parafialny jak każdego roku rozprowadza świece po Mszach św. przed kościołem. Cena 20 zł.

Proboszcz ks. kan. mgr Waldemar Sołtysiak